Привіт, друзі! Найчастіше отримую від вас запитання: «На чому краще малювати чорнилами та в чому відмінність між матеріалами?» Що ж, давайте розбиратись. І почнемо ми з класики - синтетичного паперу та білої плівки.
це матеріал, який має властивості, власне, паперу, але виготовлений з синтетичних матеріалів, таких як пластик. Ніжного молочного кольору, глибоко матовий, не просвічується.
Переваги - міцність і стійкість до вологи/хімічних речовин та зносу, що робить його ідеальним для використання в умовах, коли звичайний папір може пошкодитися або зіпсуватися. Його практично неможливо розірвати руками, але легко розрізати ножицями чи канцелярським ножем на потрібний формат. Тобто, по факту, це пластик, який виглядає як папір).
Максимальний розмір: В1 - 100*70см, далі відповідно В2 – 70*50см, В3 – 50*35см. Щільність (товщина паперу) теж буває різна. Папір, який представлений на нашому сайті, може бути 110г/м2 (за відчуттями як офісний папір), 170г/м2 (як тоненький картон), 285г/м2 – (як цупкий картон). Найлегше працювати з папером 285г/м2; 170 г/м2 – раджу, якщо ви вже працювали раніше з чорнилами і розумієте як вони себе поводять у роботі; 110 г/м2 – найкраще для тренувань, ескізів, палітр (бо він, логічно, найдешевший, його не так жаль на потрібні, але буденні речі). Але тут кожен підбирає оптимальний варіант для себе, все залежить від рівня навичок.
Плівка для малювання чорнилами
Плівка для малювання чорнилами (буває біла/чорна/прозора, але сьогодні поговоримо саме про білу) – по факту це не зовсім плівка, а тоненький пластик. Ідеально біла, гладенька, має ледве помітну текстуру, злегка просвічується. За щільністю – мінімально 0.3мм (товщина тонкого картону), 0.5 мм (за відчуттями, як цупкий картон, найоптимальніше у співвідношенні ціна-якість) і далі 0.8мм, 1 мм… але це вже досить цупкий пластик, який не зовсім зручно транспортувати, бо він важко скручується в рулон, відповідно ми його не закуповуємо, і вам не продаємо). Формати: 140*100см, 100*70см, 70*50см – тобто підійде для робіт великого розміру. Легко ріжеться ножицями, тому будь-який формат можна «підігнати» під себе.
Візульну різницю можна побачити на фото -
А тепер про найважливіше – особливості та різниця матеріалів у роботі.
Посилання на відео у Instagram.
Папір – глибоко матовий, він має спеціальне покриття для друку (в цьому його основне призначення), тому чорнила на ньому розтікаються трішки повільніше, ніж на плівці, їх легше контролювати, легше отримуємо красиві лінійочки та грані. На плівці чорнила розтікаються легше, висихають довше, можемо досягнути ефекту більш схожого на акварельні фарби. За рахунок того, що папір молочний, а плівка біла – відтінок одного і того ж чорнила на папері та плівці трохи відрізняється. Папір має більший опір до температури, він довше не перегрівається. Плівка, попри те що вона щільніше за папір, нагрівається швидше і її може трошки «вести», тому час від часу їй потрібно дати охолонути, після цього вона вирівнюється і стає звичної форми. Але якщо ви працюєте не феном, а грушкою, соломинкою (є різні техніки, про них детальніше говорили тут), тобто у випадках, коли повітря холодне – то плівка підійде ідеально.
І одне з дуже важливих питань – чи можна стирати вже готовий візерунок з плівки/паперу. Інколи потрібно «підтерти» якийсь невдалий шматок малюнку, або стерти взагалі і почати все з початку. І тут різниця є (дивимось відео), з плівки чорнила стираються повністю і це, в принципі, можна робити багато разів. Не лишається жодних слідів, чорнила стираються повністю. У випадку з папером – це не так легко, чорнила зітруться, але не повністю. Все через верхній шар паперу, той, що адаптований для друку, той, про який я згадувала раніше. Але не все так погано – якщо ваші роботи яскраві, шар чорнил перекриватиме ті місця, які не стерлись, і вони будуть практично не помітні, якщо не
придивлятись. Висновок: і папір, і плівка – це класичні матеріали у роботі з чорнилами. Вони відрізняються, але обидва чудово підходять.
Порада: якщо не знаєте, що вибрати – купіть на пробу по листу, відчуйте на дотик, придивіться, спробуйте в роботі – найкраще у творчості – це ваші власні відчуття. Оберіть той матеріал, від роботи з яким будете отримувати задоволення.
Якщо ви вже пробували малювати на плівці або папері – напишіть, що подобається більше? Діліться досвідом)