Where to start on your way to creating a masterpiece? Let's go in order!
1. Alcohol ink
1.1 Colored inks
There are more than 100 colors in the ScrapEgo palette, but do not be afraid, dear friend) At the beginning, the choice of color depends only on your mood and desire. The only rule is no more than 3-4 colors in one work, so the work will look more harmonious, you don't need to try to pour everything at once.
1.2 Inks with effects
If everything is more or less clear with colors, then inks with effects are generally abracadabra, and what kind of effects are they, and what they are for, and what they look like. Don't worry, friend, everything is easier than you can imagine) Ink with effects is not quite ink in the traditional sense. They have the same base as the regular ones, but have no color. Yes, yes, in fact it is a transparent base + pigment, which gives "effects" to colored ink. They are used independently only on dark surfaces, because they contrast with them, and on white they lose their luxury and become invisible.
In order to better understand what this is all about, I would like to offer you a small guide on inks with effects.
- White ink
(drawing on black film) Opaque white ink; used alone on a black background or added to colored inks, then they acquire a more muted shade, become pastel and lose their usual transparency.
- Ink with floating metallic pigment
These are exactly those "marble" streaks on alcohol ink paintings that everyone likes so much, and which we are used to seeing on the Internet. They must be diluted with alcohol or a blender for ink, because they are very concentrated. Every time we add them to the picture, we stir them to raise the pigment. You need to add just a little, because the pigment "rises" above ordinary ink, and if you pour too much - will cover the rest of the colors.
In the ScrapEgo line, ink with a pop-up pigment is presented in 5 metallic shades:
SEAL053 My gold SEAL093 Star velvet SEAL091 Bronze Age SEAL092 Grand Canyon SEAL054 Argentum
Золото Червоне золото Бронза Мідь Срібло
- Чорнила з перламутровим пігментом-хамелеоном
Чорнила з перламутровим пігментом молочного кольору, які змінюють відтінок в залежності від кута падіння світла з молочного на відповідний колір (золотий/блакитний тощо).
Лінійка з 4ох кольорів:
SEAL086 Легка ілюзія SEAL085 Блакитний вертоліт SEAL087 Рожева мрія SEAL094 Травневий жук
- Чорнила з сяючим перламутровим пігментом
Неймовірно красиві! Їх чудесний діамантовий блиск дуже важко передати на фото, але вони неперевершені. Крапка!) Додатуть шику та блиску будь-якій роботі!
SEAL089 Шик SEAL090 Блиск
- Чорнила з перламутровим пігментом
Чорний та білий перламутр, чорна та біла перлинки! Мають приглушеніший блиск за попередніх зірок, але ні я в якому разі не поступаються їм у красі.
SEAL084 Низки перлів SEAL055 Нержавійка
Ну, здається, з чорнилами розібралися!
Поїхали далі!
2. Розчинник/розріджувач для алкогольних чорнил.
Це власне, та річ, яка дозволяє контролювати насиченість кольору, допомагає чорнилам утворювати "смужечки" та акварельні візерунки. Обійтися без цієї речі у роботі з алкогольними чорнилами практично неможливо, адже чорнила концентровані і якщо налити на лист тільки чорнило без розчинника - отримаємо темну пляму, яка навряд чи задовільнить наші очікування.
Є 2 варіанти - вже готовий розчинник, у нас на сайті представлений у варіантах 30ml та 120ml.
Він має ту ж основу, що і чорнила, але не має кольору, тому він розріджує/висвітлює чорнило, але зберігає його якість.
Або ж ти, любий друже, можеш використовувати звичайний ізопропиловий спирт, бажано не нижче 96%, додавший до нього концентрат для чорнил.
+
Все дуже просто - додаєш в 1l спирту 1 флакон концентрату і твій розчинник готовий!
3. Фен
Це робочий інструмент для роботи з чорнилами.
Основа чорнил - спиртова. Спирт випаровується швидше за воду і має високу текучість, тому при випаровуванні утворює красиві візерунки/смужечки. Для того, щоб контролювати куди ці смужечки та візерунки мають бути направленні, нам і потрібен фен. Фен повинен бути невеличким, щоб не втомлювалась рука, та мати низьку потужність, інакше чорнила будуть занадто швидко висихати і потік повітря буде важко контролювати. Для цих цілей нам прекрасно підійде невеличкий дорожній фен.
4. Основа для малювання.
Однією з особливостей чорнил є те, що вони чудово лягають на поверхні непридатні для інших фарб - пластик, скло, кераміка, ламіноване двп та мдф, бусини та інше. Тобто теоретично ми можемо не лише намалювати картину, а й оздобити чорнилами чашку, тарілку, новорічну кульку, пластикову рамку для фото, дзеркало - все, що заманеться, головне, щоб поверхня була гладенька, непориста і не вбирала у себе рідину.
Якщо ж враховувати традиційний асортимент, то це:
4.1 Синтетичний папір - це папір лише на вигляд - матовий, білий, приємний на дотик, а по факту - це спеціальний пластик. Чорнила чудово лягають на нього, тому найчастіше використовуємо саме його. Є різної щільності - від 110g/m2 - трішки щільніше, ніж офісний лист, 170g/m2 - як тоненький картон, 285g/m2 - за щільністю як картон для дитячої творчості. Саме на 285g/m2 папері найлегше малювати, бо його найважче перегріти феном, він тримає форму і слухняно лежить на робочій поверхні. Коли досвіду стане більше - вже можна брати тонший - 170g/m2. 110g/m2 найкраще використовувати в тренувальних цілях - відтреновувати прийоми, вимальовувати палітри чи робити ескізи майбутніх робіт. Радимо папір закріплювати на робочій поверхні малярним скотчем, тоді з ним легше працювати.
Максимальний формат паперу 100*70cm, далі 70*50cm та 50*35cm.
4.2 Плівка для малювання чорнилами - є в білому та чорному кольорі.
Набагато щільніша за папір. Зазвичай, це 0.5mm або для порівняння зі щільністю паперу - 500g/m2. Чорнила лягають трішки по-іншому, адже плівка має ледве помітну для ока текстуру.
Білу плівку використовуємо для кольорових чорнил, на чорній - чудово видно чорнила з ефектами, як от викраски, які ти бачив трішки вище в пункті 1.2.
4.3 ПВХ планшет для малювання чорнилами - двосторонній, ідеально гладенький пластик, зі спіненим темний шаром посередині. Цупкий та легенький. Товщина 3мм. Чудовий матеріал! На ньому легко малювати та чорнила змиваються повністю багато разів.
4.4 Ламінований МДФ - по факту це така собі дощечка з одного або двох боків покрита тоненьким шаром пластику. Може бути товщиною від 6mm і далі. Важкенька, але перевагою є те, що можна пофарбувати краї і відразу вішати на стінку як готову роботу.
Отож, основні матеріали зібрали та оприділились з чим будемо працювати.
Далі список допоміжних матеріалів, які зроблять нашу роботу приємною та комфортною, а головне допоможуть тримати в порядку робоче місце та одяг, адже чорнила не відпираються з тканин:
- плівка для захисту робочого місця, підійде будь-який варіант, головне, щоб виконувала свою основну функцію;
- непромокаючий фартух (з водовідштовхуючої тканини, плівки тощо);
- рукавички
- одноразові стаканчики - в них наливаємо розчинник і додаємо потрібну кількість чорнил. Раджу використовувати паперові або з цупкого пластику (їх можна використовувати повторно).
- піпетки, для того, щоб брати необхідну кількість чорнил зі стаканчику,
по 1 штуці на кожен колір, якій використовуємо
- серветки, щоб підтримувати робоче місце в чистоті.
5. Процес!
!!! Потрібно пам"ятати, що чорнила і розчинники до них мають спиртову основу і при роботі випаровуються, для цього приміщення у якому ви працюєте повинно провітрюватись або мати витяжку. Радимо працювати з чорнилами не більше 3-х годин під ряд.
-
Одягаємо фартушок та рукавички, застеляємо робоче місце плівкою. Поверхня, на якій працюємо має бути рівною.
Якщо працюємо на синтетичному папері чи тонкій плівці - її краще прикріпити до поверхні малярним скотчем (продається у будь-якому будівельному магазині), тоді їх не буде "здувати" повітрям з фена.
Фен підключаємо зі зручного боку (якщо ви правша - з правого, якщо лівша з лівого), перевіряємо, щоб довжини шнура фена вистачало для того, щоб повітря фена діставало до листа з усіх боків.
Обираємо чорнила та розводимо їх з розчинником у стаканчиках. На кожен колір готуємо 1 піпетку. Цієї піпеткою ми будемо наливати чорнило на поверхню. Чорнила з ефектами перемішуємо кожного разу, перед тим, як набирати в піпетку.
Коли набудеш вже певного досвіду роботи в ink art - чорнила можна просто наливати на лист і додавати трохи розріджувача. Будь обережними - став чорнила з протилежного від фена боку, щоб випадково їх не перекинути.
Отже, ми налили чорнила на поверхню і потроху починаємо їх підсушувати, а вони - утворювати красиві візерунки та смужечки! Насолоджуйся процесом, не спіши і не вимагай від себе та свого першого доствіду занадто багато. Все вийде! Чорнила - це справді магічна річ, красиво - як не крути)
6. Готово!
Коли наша робота готова - покриваємо її аерозольним акриловим лаком (можна придбати у будівельному магазині або магазині товарів для творчості) згідно інструкції на упаковці.
Після того обираємо раму, яка нам подобається. Можна звернутись у багетну майстерню, там тобі допоможуть визначитись з вибором та зроблять раму за розміром, або можна придбати готову раму для твоєї картини.
Ще є антирами, це такі собі "бутерброди" з тонкого листа МДФ, паспарту (паперова рамка) та скла або плівки, які скріплені металевими защібками. Виглядають вони теж чудово - просто та зі смаком!
Надіюсь, любий друже, у тебе все обов'язково вийде! Адже малювання спиртовими чорнилами - це прекрасна арт-терапія, а результат точно тебе здивує! За цим посиланням підбірка необхідних товарів на нашому сайті для економії твого часу та сил. Клікай і вперед!
Творчість чекає на тебе! Відкрий своє Я!
А ось трошки робіт з нашими чорнилами для твого натхнення:
Дякую за твою увагу та цікавість!
З найкращими побажаннями, Іванна Жданова