З чого ж почати свій шлях до створення шедевру? Давайте по порядку!
1. Спиртові або алкогольні чорнила - правильно "спиртові", але так вже сталось, що в англомовній версії спиртовий - "alcohol". Спочатку чорнила були лише іноземного виробництва, тому всі і звикли казати на них так, як було написано на етикетці.
1.1 Кольорові чорнила
В палітрі ScrapEgo понад 100 кольорів, але не лякайся, любий друже) На початку вибір кольору залежить лише від твого настрою та бажання. Єдине правило - не більше 3-4 кольорів у одній роботі, таким чином робота буде виглядати більш гармонійною, не потрібно намагатись налити все за раз.
1.2 Чорнила з ефектами
Якщо з кольорами все більше-менш зрозуміло, то чорнила з ефектами - то взагалі абракадабра, і що воно за ефекти такі, і для чого, і як виглядають. Спокійно, друже, все простіше, ніж можна собі уявити) Чорнила з ефектами - це не зовсім чорнила в традиційному розумінні. Вони мають ту ж основу, що і звичайні, але не мають кольору. Так-так, фактично це прозора основа + пігмент, який і надає "ефектів" кольоровим чорнилам. Самостійно вони використовуються лише на темних поверхнях, бо контрастують з ними, а на білій втрачають свою розкіш і стають непомітними.
Щоб краще зрозуміти про що ж це, все таки, я пропоную твоїй увазі невеличкий гайд по чорнилах з ефектами.
- Біле чорнило
SEAL083 Біла заздрість
(викраска на чорній плівці)
Непрозоре чорнило білого кольору; використовуємо самостійно на чорному фоні або додаємо в кольорові чорнила, тоді вони набувають більш приглушеного відтінку, стають пастельними та втрачають звичну прозорість.
- Чорнила зі спливаючим металевим пігментом
Це саме ті "мармурові" прожилочки на картинах алкогольними чорнилами, які всім так подобаються, та які ми звикли бачити на теренах Інтернету. Їх обов"язково потрібно розбавляти спиртом або розчинником для чорнил, бо вони дуже конценторовані. Щоразу, коли додаємо на картину - помішуємо їх, шоб підняти пігмент. Додавати потрібно зовсім трошки, адже пігмент "підіймається" над звичайними чорнилами і якщо налити занадто багато - закриє собою решту кольорів.
У лінійці ScrapEgo чорнила зі вспливаючим пігментом представлені у 6и металевих відтінках:
SEAL053 Моє золотко SEAL093 Зірковий оксамит SEAL054 Аргентум
Золото Червоне золото Срібло
SEAL091 Бронзовий вік SEAL092 Гранд-Каньойон SEAL104 Біле золото
Бронза Мідь Світле золото
- Чорнила з перламутровим пігментом-хамелеоном
Чорнила з перламутровим пігментом молочного кольору, які змінюють відтінок в залежності від кута падіння світла з молочного на відповідний колір (золотий/блакитний тощо).
Лінійка з 5ти кольорів:
SEAL086 Легка ілюзія SEAL085 Блакитний вертоліт
SEAL087 Рожева мрія SEAL094 Травневий жук SEAL105 Райська птаха
- Чорнила з сяючим перламутровим пігментом
Неймовірно красиві! Їх чудесний діамантовий блиск дуже важко передати на фото, але вони неперевершені. Крапка!) Додатуть шику та блиску будь-якій роботі!
SEAL089 Шик SEAL090 Блиск
- Чорнила з перламутровим пігментом
Чорний та білий перламутр, чорна та біла перлинки! Мають приглушеніший блиск за попередніх зірок, але ні я в якому разі не поступаються їм у красі.
SEAL084 Низки перлів SEAL055 Нержавійка
Ну, здається, з чорнилами розібралися!
Поїхали далі!
2. Розчинник/розріджувач для алкогольних чорнил.
Це власне, та річ, яка дозволяє контролювати насиченість кольору, допомагає чорнилам утворювати "смужечки" та акварельні візерунки. Обійтися без цієї речі у роботі з алкогольними чорнилами практично неможливо, адже чорнила концентровані і якщо налити на лист тільки чорнило без розчинника - отримаємо темну пляму, яка навряд чи задовільнить наші очікування.
Є 3 варіанти - вже готовий розчинник, у нас на сайті представлений у об'ємах 30ml, 60ml та 120ml.
Він має ту ж основу, що і чорнила, але не має кольору, тому він розріджує/висвітлює чорнило, але зберігає його якість.
Або ж ти, любий друже, можеш використовувати звичайний ізопропиловий спирт, бажано не нижче 96%, додавши до нього концентрат для чорнил.
+
Все дуже просто - додаєш в 1l спирту 1 флакон концентрату і твій розчинник готовий!
3. Фен
Це робочий інструмент для роботи з чорнилами.
Основа чорнил - спиртова. Спирт випаровується швидше за воду і має високу текучість, тому при випаровуванні утворює красиві візерунки/смужечки. Для того, щоб контролювати куди ці смужечки та візерунки мають бути направленні, нам і потрібен фен. Фен повинен бути невеличким, щоб не втомлювалась рука, та мати низьку потужність, інакше чорнила будуть занадто швидко висихати і потік повітря буде важко контролювати. Для цих цілей нам прекрасно підійде невеличкий дорожній фен.
4. Основа для малювання.
Однією з особливостей чорнил є те, що вони чудово лягають на поверхні непридатні для інших фарб - пластик, скло, кераміка, ламіноване двп та мдф, бусини та інше. Тобто теоретично ми можемо не лише намалювати картину, а й оздобити чорнилами чашку, тарілку, новорічну кульку, пластикову рамку для фото, дзеркало - все, що заманеться, головне, щоб поверхня була гладенька, непориста і не вбирала у себе рідину.
Якщо ж враховувати традиційний асортимент, то це:
4.1 Синтетичний папір - це папір лише на вигляд - матовий, білий, приємний на дотик, а по факту - це спеціальний пластик. Чорнила чудово лягають на нього, тому найчастіше використовуємо саме його. Є різної щільності - від 110g/m2 - трішки щільніше, ніж офісний лист, 170g/m2 - як тоненький картон, 285g/m2 - за щільністю як картон для дитячої творчості. Саме на 285g/m2 папері найлегше малювати, бо його найважче перегріти феном, він тримає форму і слухняно лежить на робочій поверхні. Коли досвіду стане більше - вже можна брати тонший - 170g/m2. 110g/m2 найкраще використовувати в тренувальних цілях - відтреновувати прийоми, вимальовувати палітри чи робити ескізи майбутніх робіт. Радимо папір закріплювати на робочій поверхні малярним скотчем, тоді з ним легше працювати.
Максимальний формат паперу 100*70cm, далі 70*50cm та 50*35cm.
4.2 Плівка для малювання чорнилами - є в білому та чорному кольорі.
Набагато щільніша за папір. Зазвичай, це 0.5mm або для порівняння зі щільністю паперу - 500g/m2. Чорнила лягають трішки по-іншому, адже плівка має ледве помітну для ока текстуру.
Білу плівку використовуємо для кольорових чорнил, на чорній - чудово видно чорнила з ефектами, як от викраски, які ти бачив трішки вище в пункті 1.2.
4.3 ПВХ планшет для малювання чорнилами - двосторонній, ідеально гладенький пластик, зі спіненим темний шаром посередині. Цупкий та легенький. Товщина 3мм. Чудовий матеріал! На ньому легко малювати та чорнила змиваються повністю багато разів.
4.4 Ламінований МДФ - по факту це така собі дощечка з одного або двох боків покрита тоненьким шаром пластику. Може бути товщиною від 6mm і далі. Важкенька, але перевагою є те, що можна пофарбувати краї і відразу вішати на стінку як готову роботу.
Отож, основні матеріали зібрали та оприділились з чим будемо працювати.
Далі список допоміжних матеріалів, які зроблять нашу роботу приємною та комфортною, а головне допоможуть тримати в порядку робоче місце та одяг, адже чорнила не відпираються з тканин:
- плівка для захисту робочого місця, підійде будь-який варіант, головне, щоб виконувала свою основну функцію;
- непромокаючий фартух (з водовідштовхуючої тканини, плівки тощо);
- рукавички
- одноразові стаканчики - в них наливаємо розчинник і додаємо потрібну кількість чорнил. Раджу використовувати паперові або з цупкого пластику (їх можна використовувати повторно).
- піпетки, для того, щоб брати необхідну кількість чорнил зі стаканчику,
по 1 штуці на кожен колір, якій використовуємо
- серветки, щоб підтримувати робоче місце в чистоті.
5. Процес!
!!! Потрібно пам"ятати, що чорнила і розчинники до них мають спиртову основу і при роботі випаровуються, для цього приміщення у якому ви працюєте повинно провітрюватись або мати витяжку. Радимо працювати з чорнилами не більше 3-х годин під ряд.
-
Одягаємо фартушок та рукавички, застеляємо робоче місце плівкою. Поверхня, на якій працюємо має бути рівною.
Якщо працюємо на синтетичному папері чи тонкій плівці - її краще прикріпити до поверхні малярним скотчем (продається у будь-якому будівельному магазині), тоді їх не буде "здувати" повітрям з фена.
Фен підключаємо зі зручного боку (якщо ви правша - з правого, якщо лівша з лівого), перевіряємо, щоб довжини шнура фена вистачало для того, щоб повітря фена діставало до листа з усіх боків.
Обираємо чорнила та розводимо їх з розчинником у стаканчиках. На кожен колір готуємо 1 піпетку. Цієї піпеткою ми будемо наливати чорнило на поверхню. Чорнила з ефектами перемішуємо кожного разу, перед тим, як набирати в піпетку.
Коли набудеш вже певного досвіду роботи в ink art - чорнила можна просто наливати на лист і додавати трохи розріджувача. Будь обережними - став чорнила з протилежного від фена боку, щоб випадково їх не перекинути.
Отже, ми налили чорнила на поверхню і потроху починаємо їх підсушувати, а вони - утворювати красиві візерунки та смужечки! Насолоджуйся процесом, не спіши і не вимагай від себе та свого першого доствіду занадто багато. Все вийде! Чорнила - це справді магічна річ, красиво - як не крути)
6. Готово!
Коли наша робота готова - покриваємо її аерозольним акриловим лаком (можна придбати у будівельному магазині або магазині товарів для творчості) згідно інструкції на упаковці.
Після того обираємо раму, яка нам подобається. Можна звернутись у багетну майстерню, там тобі допоможуть визначитись з вибором та зроблять раму за розміром, або можна придбати готову раму для твоєї картини.
Ще є антирами, це такі собі "бутерброди" з тонкого листа МДФ, паспарту (паперова рамка) та скла або плівки, які скріплені металевими защібками. Виглядають вони теж чудово - просто та зі смаком!
Надіюсь, любий друже, у тебе все обов'язково вийде! Адже малювання спиртовими чорнилами - це прекрасна арт-терапія, а результат точно тебе здивує! За цим посиланням набори з вже готовою підбіркою продуктів та відео-уроком для економії твого часу та сил. Клікай і вперед!
Творчість чекає на тебе! Відкрий своє Я!
А ось трошки робіт з нашими чорнилами для твого натхнення:
Дякую за твою увагу та цікавість!
З найкращими побажаннями, Іванна Жданова